Kształtowanie terenu

Skarpy lub teren ze spadem, warto ukształtować tarasowo, brzegi tarasu obudować murkami kamiennymi i obsadzić kompozycjami roślinnymi.

Teren pod trawnik można zależnie od preferencji klienta wyrównać lub nadać mu naturalną łagodnie falowaną formę.

Nadmiary ziemi i niepożądane pozostałości po kształtowaniu terenu można wykorzystać na uformowanie malowniczego skalniaczka.

Cięcie i formowanie roślin

Przycinanie roślin liściastych i zimozielonych, zarówno ozdobnych jak i owocowych w odpowiednim okresie ich wegetacji. Zajmujemy się formowaniem i strzyżeniem żywopłotów oraz utrzymywaniem roślin w odpowiednim kształcie, wielkości i kondycji. Zajmujemy się cięciem sanitarnym, np. utrzymanie świerka pospolitego w kształcie stożka pozwala również strącić większość galasów ochojnika. Przycinanie artystyczne, formowanie rzeźb roślinnych pozwala często uratować starsze lub uszkodzone egzemplarze jałowców, cyprysików lub innych gatunków przed wycinką.

Woda w ogrodzie

Wykonujemy oczka wodne, kaskady, strumienie oraz montujemy fontanny ogrodowe.

Decydując się na wodę w ogrodzie, trzeba jednak pamiętać, że zbiorniki wodne wymagają wielu zabiegów pielęgnacyjnych, a co za tym idzie poświęcenia im czasu i uwagi przez cały sezon.

Ogrody skalne

Często po wykonaniu prac związanych z zakładaniem trawnika, obsadą kompozycji roślinnych, czy kształtowaniu terenu zostaje nam nadmiar ziemi, darni lub wygrabianych z trawnika kamieni, które możemy wykorzystać na uformowanie skalniaka. Jednym zdaniem niepożądane odpady po wykonaniu głównych prac w ogrodzie można zamienić na malowniczy ogródek skalny.

Mała architektura ogrodowa

Montujemy pergole, trejaże, kratki, podpory dla pnączy, huśtawki, fontanny, rzeźby ogrodowe, oczka wodne, skalniaki itp. W zależności od ukształtowania terenu wykonujemy murki, schody ogrodowe, ścieżki komunikacyjne itp.

Pielęgnacja ogrodów

Wykonujemy opryski środkami ochrony roślin, służącymi do zwalczania szkodliwego czynnika, np. przeciw mszycom, przędziorkom, chorobom grzybowym czy też chwastom w trawnikach.

Przeprowadzamy nawożenie odpowiednimi dla danej rośliny środkami: płynnymi – szybko uzupełniającymi niedobory, lub granulatami – działającymi przez 6 miesięcy, czyli przez niemal cały sezon.

Zajmujemy się również cięciami pielęgnacyjnymi roślin ozdobnych oraz owocowych, jak również usuwaniem niepożądanych w terenie drzew i krzewów.